Haber

Beyaz Saray yetkilisi: Hamas Gazze’deki hastaneleri tünel olarak kullanıyor

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İrtibat Koordinatörü John Kirby, Hamas’ın Gazze’deki bazı hastanelerin “altındaki tünelleri” “saklanmak, askeri operasyonlar yürütmek ve rehin tutmak” amacıyla kullandığına dair istihbarat aldıklarını iddia etti.

Basına açıklamalarda bulunan Kirby, Hamas’ın Gazze’deki bazı hastaneleri kullandığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kirby, Hamas’ın askeri operasyonlarını gizlemek ve yürütmek için Gazze Şeridi’ndeki bazı hastaneleri ve “tünellerin altını” kullandığına dair farklı kaynaklardan istihbarat aldıklarını iddia etti.

Kirby, söz konusu istihbarata göre Şifa Hastanesi de dahil olmak üzere Gazze’deki bazı hastanelerin Hamas tarafından “saklanmak, askeri operasyonları yürütmek ve rehin tutmak” amacıyla kullanıldığını savundu.

Hastanelere hava saldırısını desteklemediklerini söyleyen Kirby, “Hastaneler ve hastalar korunmalıdır. Masum, çaresiz ve hastaların sadece hak ettikleri tedaviyi almaya çalıştığı hastanede bir çatışma görmek istemiyoruz.” ” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu