Haber

Esnafın Paylaştığı Fotoğrafa Sert Tepki: İstanbul Görevimiz Tehlike’nin Çekimleri İptal Edildi

‘Görevimiz Tehlike’ serisinin yedinci filminin ikinci bölümünün bir kısmı İstanbul’da çekilecekti. Ancak filmin yönetmeni Christopher McQuarrie, bir esnafın telefonuyla çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşması nedeniyle gizlilik sözleşmesinin ihlal edildiğini belirterek bu planından vazgeçti.

Başrolünü ve ortak yapımcılığını Tom Cruise’un üstlendiği ‘Mission Impossible’ serisinin her filmi dünya çapında büyük ilgi görüyor.

Tom Cruise’un dijital platformlardaki ısrarına rağmen ‘Misyonumuz Tehlike’nin yedinci filmi olan ‘Misyonumuz Tehlike: Ölümcül Hesaplaşma’nın ilk bölümü 14 Temmuz’da gösterildi.

Türkiye’de 176.292 kişi tarafından izlenen ve 291 milyon dolar bütçeyle çekilen ‘Misyonumuz Tehlike: Ölümcül Hesaplaşma’nın dünya çapındaki hasılatı şu anda 376.260.809 dolar.

‘Görev Tehlikesi: Ölümcül Hesaplaşma’nın ikinci bölümü 28 Haziran 2024’te sinemalarda olacak. Filmin bir kısmının İstanbul’da çekilmesi planlanıyordu. Geçen Pazar, filmin yönetmeni Christopher McQuarrie, geniş bir ekiple çekim yeri bulmak için Tarihi Yarımada’yı keşfe çıktı.

Haber Türk’te yer alan habere göre; Christopher McQuarrie’nin incelediği yerlerden biri de Kapalıçarşı oldu. McQuarrie, yaptığı incelemelerin ardından Kapalıçarşı’nın çekim için uygun olduğuna karar verdi ancak iki gün sonra bu kararından vazgeçti.

Nedeni, Christopher McQuarrie tarafından yapılan gizlilik sözleşmesinin ihlalidir. Kapalıçarşı Pazar günü kapalıydı. İnceleme için özel olarak ekibe açıldı. Zımni sözleşme kapsamında Christopher McQuarrie ve ekibine çarşı yönetiminin belirlediği birkaç kişi de eşlik etti.

Ancak Pazartesi günü Kapalıçarşı esnafından birinin dükkanının kamera görüntülerini sosyal medyaya sızdırması üzerine Christopher McQuarrie, ‘Görevimiz Tehlike: Ölümcül Hesaplaşma’nın ikinci bölümünü İstanbul’da çekmekten vazgeçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu