Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kent tasarım projesine ilişkin istişare toplantısına katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kent tasarım projesine ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısının ardından bölgede incelemelerde bulundu.

Yeni Kahramanmaraş’ın imar ve inşasında yoğun çalışmalarını sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın kent merkezinde uyguladığı şehir tasarım projesine ilişkin bakanlık ve TOKİ yetkilileriyle yapılan istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda kentsel tasarım projesinin uygulama süreçleri ele alındı. Lider Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyet, toplantının ardından alanda incelemelerde bulundu. Güngör, “Altyapısı ve üst yapısı, sosyal tesisleri, konut ve işyerleri, ticaret ve sanayi alanlarıyla birlikte tarihi dokumuzu koruyarak yeni Kahramanmaraş’ı ortaklaşa inşa ediyoruz. Bakanlığımızca başlatılan kentsel tasarım projesinde de süreçler hızla ilerliyor. şehir merkezimizde. Şehrimizin kalbi eski, yeni haliyle.” “Canlılığına kavuşuyor. Kahramanmaraş’ımız için güçlü, sağlam adımlar atıyoruz” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu