Haber

Kış Aylarında Beyaz Çorbaya Talep Artıyor

Kış aylarında vatandaşların sıklıkla tükettiği ve “doğal antibiyotik” olarak adlandırılan paça çorbasına talep arttı.

Kocaeli’de havaların soğumasıyla birlikte grip vakalarında da artış görülmeye başlandı. Hastalıklara karşı doğal çözümler kullanan vatandaşlar paça çorbasına ilgi gösteriyor. Kesilmiş et, nefis lezzet, kemik suyu ve sarımsakla özenle hazırlanan pijama çorbası, dilde unutulmaz bir tat bırakırken hastalıklara karşı da direnç sağlıyor. Kış aylarının vazgeçilmezi ve şifa kaynağı olarak gösterilen beyaz çorba, bu özellikleriyle “doğal antibiyotik” görevi görüyor.

Başiskele Yeşilyurt Mahallesi’nde Çuhadar Caddesi ile Mahmut Paşa Caddesi’nin kesiştiği noktada Yuvacık Sapağı mevkiinde yer alan Danyal Çorba Pilav’da birçok çorba çeşidi servis ediliyor. Birkaç gün önce Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı’nın katılımıyla açılışı yapılan mekan, ilçenin en çok tercih edilenleri arasına girmeyi başardı.

“Bağışıklık sistemini güçlendirir”

Müşterilerinin lezzetinin yanı sıra sağlığına da katkı sağladıklarını belirten Şef Danyal Doğancıoğlu, “İnsanların bu lezzeti seveceğini düşünerek işletme açmaya karar verdim. Bizim sırrımız taze malzeme kullanmak. Biz de kaliteye çok önem veriyoruz. Günün belirli saatlerinde özenle hazırladığımız paça çorbamızda baharatların kıvamı ve pişme süresi.” “Çok şükür yeni açılsak da müşteri geri dönüşleri oldukça olumlu. Lezzet ve kaliteyi takip eden bir müşteri kitlesi oluşturduk. Sık sık gelen müdavimlerimiz olmaya başladı ve bunu da çok iyi bir şekilde başardığımız için çok mutluyuz. Kısa sürelidir.Kış aylarında daha çok talep alıyoruz ama yaz aylarında da müşterimiz çok oluyor.Seven müşterilerimiz olacağını düşünüyorum.Çorbamızı her mevsim taze ve kaliteli malzemelerle hazırlıyoruz.I Ayrıca çorbayı içerken taze ekmek, limon, sarımsak ve baharatlarla servis etmenizi de tavsiye ederiz.Bu da lezzeti daha da artırır.Soğuk kış günlerinde bir bardak sıcak bacak çorbası hem lezzetli hem de lezzetlidir.Sağlığımıza da destek olur. Kemik ve bağ dokusundan içerdiği kolajen ile birlikte vitamin ve mineral açısından da oldukça güçlü bir içeriğe sahiptir.Bu özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve kış aylarının olumsuz etkilerine karşı vücudu korur. İçerdiği besinlerle bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu da hastalıklara karşı direncinizi artırarak sizi korur. “Kemikten gelen kolajen ve içerdiği vitaminler, paça çorbasını doğal bir antioksidan kaynağı haline getiriyor” dedi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu