Haber

Paris saldırganı hakim karşısına çıktı: Savcıdan ‘tutukluluk’ talebi

Fransa’nın Paris kentinde Cuma günü Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne düzenlenen saldırıda üç kişiyi öldüren 69 yaşındaki faşist William M., hakim karşısına çıktı. Fransız Savcı Laure Beccuau, saldırganın yargılanmasını talep etti. William M.’ Hakkında ‘ırk, etnik köken, milliyet veya dine dayalı suikast ve suikast girişimi ile izinsiz silah temini ve bulundurma’ suçlarından soruşturma açıldı.

Paris Başsavcılığı’ndan dün yapılan açıklamada, saldırganın yabancılara yönelik “patolojik nefret” beslediğini itiraf ettiği belirtildi. Buna göre saldırgan, kendisini ‘depresif ve intihara meyilli’ olarak tanımlamış ve 2016’da evinde hırsızlık yaptıktan sonra ‘göçmenleri ve yabancıları öldürmek istediğini’ iddia etmişti.

Savcının ifadesine göre zanlı, baskının olduğu gün Paris’in göçmenlerin çoğunlukta olduğu bir banliyösü olan Saint-Denis’e yabancıları öldürmek için gittiğini, planladığı saldırıdan oradakiler nedeniyle vazgeçtiğini söyledi. oradaki birkaç kişi ve kıyafetleri, silah şarjörünü yeniden doldurmasına izin vermiyordu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu