Haber

RTÜK’e Halk TV’ye ‘Mimiklerle Terörü Övmek’ten Ceza

RTÜK, Halk TV, TELE1 ve FOX TV’ye para cezası verdi. Halk TV’ye ‘terör jestlerle övülür’ iddiasıyla program durdurma ve para cezası verildi.

RTÜK toplantısında muhalefet kanallarına yine ceza geldi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) toplantısında Halk TV, TELE1 ve FOX TV hakkında cezai kararlar verildi.

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, RTÜK’ün ceza kararlarını sosyal medya hesabından duyurdu.

Taşçı, Halk TV’de yayınlanan “Medya Mahallesi” programında “teröre jestle övüldüğü” iddiasıyla programın 3 kez durdurulduğunu ve kanala yüzde 3 idari para cezası verildiğini belirtti. Programın farklı tarihlerde uygunsuz yayınlanması nedeniyle yüzde 3 idari para cezası verildiğini de belirten Taşçı, ‘RTÜK kendi rekorunu kırdı!’ söz konusu.

Taşçı’dan TELE1’e Prof. Dr. Emre Kongar ve TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasını “millet iradesine darbe” olarak nitelendirdiği için kanala yüzde 3 idari para cezası verildiğini açıkladı. insanlar”.

Taşçı, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu TİP Sözcüsü Sera Kadıgil’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylediği sözler nedeniyle kanala yüzde 3 idari para cezası verildiğini de bildirdi:

RTÜK’ün seçime giderken verdiği cezaları “Türkiye’yi karanlığa ve sessizliğe boğma arayışı” olarak nitelendiren Taşçı, “Medyadan talep edilen, ülkede yüzde 150’lere ulaşan enflasyonu göstermemesi. İktidarı eleştirmeyin, muhalefetin analiz önerilerini kamuoyuna açıklamayın!” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu